Pınar KÜÇÜKYILDIRIM

Yaşım için yolun yarısı diyor şair, 35.

Sakıp Sabancı Lisesi’nden 1997’de, Boğaziçi Ekonomi Bölümü’nden 2001’de; 2010’da da İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansı’ndan mezun oldum. Yüksek lisans tezimi ‘İş Yaşamındaki Stresin Benlik Kaygısı ve Tükenmişlik Üzerine Etkileri ve Sanat Terapisinin İyileştirici Rolü’ üzerine yazdım.

Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi, Sanat Terapisi, Duygu Odaklı Terapi ve Bilişsel Davranışsal Psikoterapi eğitimleri aldım; hedefim yakın gelecekte Masterson terapisti de olmak. 2010 yılının baharında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin Bahar Şenliği’nde şizofreni hastaları ile çalıştım; şenlikte oyun yazarı ve grup/sanat terapisti olarak rol aldım. 10’a yakın psikoterapi kitabının çevirmeniyim. Yayınlanan sanat makalelerim ve öykülerim de var. Yabancı bir şirkette pazar araştırması analisti olarak başlayan profesyonel iş yaşamım yerli ve yabancı şirketlerin pazarlama departmanlarında; ürün, marka ve proje yöneticisi olarak devam etti. Şimdi, malzememin insan olduğu işlerde danışman olarak görev yapıyorum.

Okumak, yazmak, insanı anlamaya çalışmak hobim; hayat boyu öğrenciyim; oğluyla oyun oynamayı ve onunla şaşırmayı seven ve şaşırtan bir anneyim; yaşamın getirdiği güzelliklere odaklı, umut dolu bir ‘yolcu’yum.